: 505
1395.04.02 @ 14:29


ظرفیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد یک ظرفیت عظیم است

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ظرفیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد یک ظرفیت عظیم است، گفت: باید تجربه کانون های موفق به کانون های دیگر منتقل شود.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های مساجد فارس، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد امروز (2تیر) در دیدار با سرپرست و پرسنل خبرگزاری شبستان در فارس و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در مسجد حاج عباس شیراز گفت:در بسیاری از نقاط کانون های مساجد، کانون و مدار جامعه هستند اما از لحاظ فیزیکی هم امکانات ندارند و باید با هم افزایی در کانون ها کار انجام شود، بدین منظور که تجربه کانون های فعال را باید به کانون های کمتر فعال تزریق کرد.

وی با تاکید بر اینکه برخی موقع کانون ها با روحانیون مساجد ارتباط ندارند، اضافه کرد: باید بتوانید طرح «خانه، مدرسه، مسجد» را به اجرا برسانید، این طرح جز طرح های آموزش و پروش است.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه بسیاری از ضعف کانون ها ناشی از نبود دلسوزی نیست، ناشی از معرفی کم است، افزود: اگر طرح های خوب به آنان ارائه شود موفق خواهند بود و اگر پای یک روحانی جوان را با اجازه امام جماعت به کانون باز کنیم آنان می توانند به عنوان نقطه عطفی کمک رسان باشند، این حرکت را هیئت امنا و سایرین نمی توانند انجام دهند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد با یادآوری این مطلب که ظرفیت کانون یک ظرفیت عظیم است، اظهار داشت: زیاد نباید به بحث سخت افزار توجه خود را معطوف کنید، باید از دل تجربه های کانون های موفق مطالبی استخراج کرد و به دیگر کانون ها ارائه داد.

آیت الله ملک حسینی ضمن اشاره به اینکه رویکرد امروز به سمت حذف برخی از جایگاه های فرهنگی جامعه است، افزود: تلاشتان را بیشتر کنید تاهیچ فردی نتواند به کانون های مساجد دست آن بزند و آن را حذف کند.

خاطرنشان می شود، پیش از این دیدار پرسنل دبیرخانه کانون های مساجد فارس در جلسه سخنرانی آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در مسجد حاج عباس شیراز شرکت کردند.