1398/06/14
13:50


کانون های مساجد نقش موثری در احیا و پویائی مساجد داشته اند

به گزارش روابط عمومی ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس،حجت الاسلام «سید علی صحرائیان»، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز، گفت: آبادی مساجد فقط به ساخت و بنای ساختمانی نیست بلکه آبادی مساجد به جلب و جذب نوجوانان و جوانان به سوی مساجد و اجرای کار های فرهنگی است.

 امام جمعه شهر خاوران تاکید کرد: از کار های خوب بعضی از کانون های فرهنگی و هنری مساجد اجرا و عملیاتی کردن برنامه های مختلف و جذاب بوده که نقش موثری در احیا و پویائی مساجد داشته است.

 وی ضمن تاکید بر حضور اعضای نوجوان و جوان کانون های فرهنگی و هنری در نماز اول وقت مساجد، خاطرنشان کرد: البته این نکته مهم باید قابل توجه مسئولین و اعضای کانون ها باشد که اگر در اول اوقات نماز در مساجد حاضر نباشند و خودشان پیش قدم نشوند، مصداق آیه «من امن بالله و الیوم الاخر» نیستند.

 حجت الاسلام صحرائیان با اشاره به نقش یاد خدا و استمداد از او در اجرای برنامه های مساجد، اظهار داشت: فعالان فرهنگی مساجد باید توجه داشته باشند که به یقین بدون کمک و نظر لطف خدای متعال نمی توانند در کار های دینی و فعالیت های فرهنگی و حتی ورزشی موفق شوند.

 خاطرنشان می شود؛ کانون فرهنگی و هنری «مسجد جامع» خاوران به عنوان کانون ویژه مصلی شهر خاوران با بهره مندی از رهنمود های امام جمعه این شهر برنامه های ویژه ای را به خصوص در مناسبت های ملی و مذهبی اجرا می کند که مورد استقبال عموم مردم این شهر قرار می گیرد.