1398/06/17
11:11


برگزاری برنامه های ویژه محرم در مسجد «حمزه (ع)»

مدیر کانون «سیدالشهدا (ع)» شهرستان فسا خبر داد: برگزاری برنامه های ویژه محرم در مسجد «حمزه (ع)»

به گزارش روابط عمومی ستادهماهنگی کانون های مساجد فارس و به نقل از خبرگزاری شبستان، «علی شرفی»، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز، گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، مراسم عزادارای شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان هر شب پس از نماز مغرب و عشا در مسجد «حمزه (س)» برپاست و ارادتمندان اهل بیت (ع) از زن و مرد و پیر و جوان در سوگواری سرور و سالار شهیدان (ع) شرکت می کنند.

 مدیر کانون فرهنگی و هنری «سیدالشهداء (ع)» شهرستان فسا ادامه داد: نوای گرم مداحان اهل بیت (ع) از سراسر استان و شهرستان، هر شب دل های عزاداران را حال و هوایی حسینی می بخشد و خادمان سیدالشهدا (ع) که غالبا از اعضای کانون هستند هم در حسینیه، مسجد و هنگام برپایی هیئت در خیابان، خالصانه از عزاداران پذیرایی می کنند.

 وی خاطرنشان کرد: در این دهه، هر شب از ساعت 22 تا 24، هیئت سیدالشهدا (ع) مسجد «حمزه (ع)» در خیابان برپا می شود و عاشقان حسینی اعم از زنجیر زن و سینه زن در صف هایی منظم به عزاداری می پردازند.

 مدیر کانون «سیدالشهداء (ع)» شهرستان فسا با تاکید بر اینکه همزمان با این برنامه، در حسینیه مسجد حمزه مراسم عزادارای ویژه خواهران نیز برگزار می شود، گفت: امام جماعت مسجد در این مراسم نیز با موضوع عاشورا و اهداف امام حسین (ع) از قیام و نهضت عاشورا سخنرانی می کنند.