1398/08/04
15:15


تشریح برنامه‌های دهه آخر ماه صفر در کانون‌های مساجد استان فارس

حجت‌الاسلام امیدی از اجرای برنامه‌های ویژه دهه آخر ماه صفر در کانون‌های مساجد استان فارس خبر داد و گفت: این برنامه‌ها همزمان با اربعین حسینی آغاز شده است و تا شهادت امام رضا علیه‌السلام ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی ستادهماهنگی کانون های مساجد فارس و به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما، حجت‌الاسلام «حسین امیدی» ضمن تشریح برنامه‌های دهه آخر ماه صفر گفت: اعضای کانون‌های مساجد با برگزاری برنامه‌های ویژه عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (صلی الله علیه وآله) نشان می‌دهند. در این راستا ثواب طرح «تلاوت نور» در شب ۲۸ صفر به ساحت مقدس ایشان و سلاله پاکش حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) تقدیم می‌شود.

 

مدیر کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان فارس از قرائت زیارت نامه «حضرت رسول (صلی‌الله علیه وآله) از بعید» در کانون‌های مساجد استان فارس خبر داد و گفت: این مراسم همزمان با فرارسیدن ۲۸ صفر در بیش از یک هزار و ۲۰۰ باب کانون استان برگزار می شود که با مراسم ویژه سوگواری و عزاداری با حضور مسئولان شهرستان‌ها از جمله ائمه محترم جمعه و جماعت، مسئولان محلی و همچنین اصحاب مسجد، اعضای هیئت امناء مساجد و اعضای کانون‌های مساجد و نمازگزاران همراه است.

 

حجت‌الاسلام امیدی افزود: برنامه هایی نظیر سخنرانی ائمه جماعات در خصوص مناقب و شخصیت والای حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله علیه وآله) و معرفی پیامبر اسلام به عنوان الگوی کامل اخلاق و زندگی به جوانان، قرائت زیارتنامه «حضرت رسول از بعید»، مرثیه سرایی و نوحه‌خوانی مداحان اهل بیت و نیز عزاداری و سینه‌زنی، مسابقات هنری و کتابخوانی با موضوع «پیامبر اعظم(صلی‌الله علیه‌وآله)»، اجرای تعزیه، دیدار با خانواده های شهدا و برپایی یادواره‌های شهدا نیز از دیگر برنامه‌هاست.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس با اشاره به برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت امام حسن مجتبی‌(علیه‌السلام) در مساجد استان، خاطرنشان کرد: مراسم ویژه‌ای همزمان با ۲۸ صفر در سوگ کریم اهل بیت برگزار می شود که با نوحه خوانی و سینه زنی همراه است.

 

وی افزود: برنامه های ویژه شهادت امام رضا (علیه‌السلام) نیز شامل راه‌اندازی کاروان‌های زیارتی مشهد مقدس، برپایی موکب‌های خدمات‌رسانی به زائران امام رئوف (علیه‌السلام) در مسیر منتهی به مشهد، مراسم سوگواری، ایستگاه‌های صلواتی، شب شعر و مسابقات هنری و فرهنگی از جمله دلنوشته‌ و خاطره نویسی، سخنرانی امامان جماعت با بیان کرامات امام هشتم (علیه السلام) و فضیلت زیارت در آخر ماه صفر برگزار می‌شود.