1398/08/08
9:49


همه فعالیت های هیئت نوجوانان مسجد با بچه های زیر ۱۴ سال است

امام جماعت مسجد «حضرت ابوالفضل (ع)» شیراز خبر داد: همه فعالیت های هیئت نوجوانان مسجد با بچه های زیر ۱۴ سال است

به گزارش روابط عمومی ستادهماهنگی کانون های مساجد فارس و به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «حسین امیدی» گفت: قریب یکسال است که هیئت نوجوانان مسجد فعالیت می کنند و منشا اثرات خیلی خوبی بوده و نقطه قوت آن در این است که از سخنرانی، نوحه خوانی، پذیرایی و سایر برنامه ها با این بچه هاست.

 امام جماعت مسجد «حضرت ابوالفضل (ع)» شیراز افزود: سن شرکت کنندگان هیئت همه زیر 14 سال است که از هشت تا 9 سال شروع می شود و خود متولی برنامه ریزی و برگزاری مجلس هستند و هر چهارشنبه مراسم را در مسجد برگزار می کنند.

 وی با تاکید بر اینکه بزرگتر ها دخالتی در امور اجرایی ندارند و یکی از برادران فقط نظارت کلی بر امور دارد که راهنمایی نیز صورت می گیرد، گفت: از سوی خانواده ها استقبال زیادی از برنامه ها شده است و اثرات تربیتی خوبی بر بچه ها گذاشته است که همه از برکت مجالس حضرت سیدالشهدا (ع) است.

 حجت الاسلام امیدی اساس راه اندازی این هیئت و اهدافی که دنبال میکند، به دلیل وضعیت کنونی جامعه و دغدغه های والدین است که بهترین مسیر برای واکسینه کردن بچه ها و جلوگیری از آسیب های اجتماعی قدم زدن در مسیر اباعبدالله الحسین (ع) است که با انس با سالار شهیدان مسیر صحیحی را برای زندگی انتخاب می کنند و هیچگاه دچار انحراف نمی شوند.

 وی افزود: با این برنامه سبک زندگی الهی و حسینی پیدا می کنند و حیات و ممات خود را با قرائت زیارت عاشورا پی می گیرند و ادامه می دهند و اگر کسی وارد دستگاه اباعبدالله (ع) شود، زندگی او زیبا و خدایی است.

 امام جماعت مسجد «حضرت ابوالفضل (ع)» شیراز با اشاره به جذابیتی که برای نوجوانان ایجاد کرده است، تاکید کرد: خانواده ها با اشتیاق کامل فرزندان خود را به هیئت می فرستند که این هیئت بانی دارد و تا 16 هفته آینده برنامه ریزی برگزاری مجالس انجام شده است.

 حجت الاسلام امیدی خاطرنشان کرد: درکنار برنامه هیئت برنمه های ورزشی، قرآنی، معارف قرآن و اهل بیت (ع)، برای نوجوانان و نونهالان برگزار می شود و مورد استقبال است و در سفره آقا سیدالشهدا (ع) نکات تربیتی و معارف اهل بیت (ع) نیز آموزش داده می شود.

 وی از طراحی نظام تربیتی و آموزشی برای بچه های مسجد «حضرت ابوالفضل (ع)» شیراز خبر داد و گفت: همه فعالیت های درسی و وضعیت تحصیلی این بچه ها رصد می شود و با همکاری مدارس و والدین جلسه انجمن اولیا نیز در مسجد برگزار می شود که تاثیرات خوبی هم دربر داشته است.