1398/10/26
21:31


سی و هشتمین نشست آموزشی طرح ملی «فهما» در فارس به میزبانی کانون «مدینه النبی (ص)» برگزار شد

سی و هشتمین نشست آموزشی طرح ملی «فهما» در استان فارس با حضور کارشناسان استانی، مدیران و رابطان کانون های فرهنگی و هنری مساجد شیراز به میزبانی کانون «مدینه النبی (ص)» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس و به نقل از خبرگزاری شبستان، «حکیمه استادی»، امروز (پنج شنبه 26 دی) در این نشست گفت: شهرستان شیراز به منظور اجرای بهتر و موثر طرح ملی «فهما»، به ۹ منطقه تقسیم شده است که کانون فرهنگی و هنری «مدینه النبی (ص)» مسجد و حسینیه «فاطمه الزهرا (س)» به عنوان رابط طرح در منطقه 6 شیراز در حال فعالیت است.

 

رابط استانی طرح ملی «فهما» در شیراز ضمن تشریح اهداف اجرای طرح، افزود: «فهما» مخفف فرهنگ و هنر مساجد ایران است که در قالب این طرح فعالیت های کانون های مساجد در سامانه «بچه های مسجد» ثبت می شود و مورد ارزیابی قرار می گیرد و همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران معرفی می شود.


براساس این گزارش، در ادامه «مرضیه خداجو»، کارشناس رسانه و اطلاع رسانی ستاد هماهنگی کانون های مساجد فارس هم به آموزش چگونگی ثبت فعالیت های فرهنگی و هنری و اخبار در این سامانه پرداخت و با حضور «صدیقه السادات میرصادقی»، کانون فرهنگی و هنری «مدینه النبی (ص)» مسجد و حسینیه «فاطمه الزهرا (س)» شیراز وضعیت ثیت برنامه های این کانون در سامانه «بچه های مسجد» بررسی شد. 


خاطرنشان می شود، در راستای اجرای طرح ملی «فهما»، نشست های آموزشی و توجیهی ویژه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در همه شهرستان های فارس با حضور رابطان استانی و مدیران کانون ها برگزار شد.