1395/03/19
9:57


برنامه های ماه مبارک رمضان کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس تشریح شد

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از اجرای برنامه های رمضانیه در بیش از یک هزار و 200 کانون در مساجد استان خبر داد و گفت: در برنامه های ماه مبارک رمضان به قرآن و نهج البلاغه توجه ویژه شده است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های مساجد فارس، رضا باقری، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امروز (19 خرداد) ضمن تشریح برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان در بیش از یک هزار و 200 کانون فرهنگی در مساجد استان گفت: با عنایت به تقارن برنامه های ماه مبارک رمضان و برنامه های اوقات فراغت تابستان کانون های مساجد به قرآن و نهج البلاغه توجه ویژه و برنامه های متنوعی پیش بینی شده است.

وی افزود: برپایی محافل قرآنی تلاوت و تفسیر قرآن کریم، سفره های کریمانه افطار در سطح کانون های منتخب، همکاری در برگزاری مراسم های سخنرانی و جزء خوانی قرآن کریم، چاپ ادعیه، اذکار و اعمال ماه مبارک رمضان و توزیع بین اعضای کانون ها و برگزاری مناسبت های ماه رمضان از جمله وفات حضرت خدیجه (س)، ولادت امام حسن مجتبی (علیه السلام)، آئین احیای لیالی قدر، ضربت خوردن و شهادت مولا علی (علیه السلام)، روز قدس و عید سعید فطر از جمله برنامه هاست.

سرپرست نمایندگی خبرگزاری شبستان فارس همچنین از برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی در طول ماه مبارک خبر داد و گفت: نمایشگاه های قرآنی، کتاب با موضوع رمضان و برپایی کرسی های تلاوت و مسابقات قرآنی نیز در برنامه های کانون های مساجد پیش بینی شده است.

باقری افزود: در ماه مبارک رمضان به روزه اولی های عضو کانون های مساجد نیز توجه ویژه شده است و دوره های احکام روزه و نماز و تشویق آناندر برنامه ها قرار گرفته است.

وی از همکاری با حرم مطهر حضرت شاهچراغ (علیه السلام) در برگزاری مراسم جزء خوانی خبر داد و گفت: هر روز تعدادی از اعضای کانون های مساجد در این مراسم که ساعت 11 صبح برگزار می شود، حضور پیدا خواهند کرد ضمن اینکه کانون های مساجد نیز برنامه های جزء خوانی قرآن کریم را اجرا می کنند.

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد فارس با اشاره به بازدید از کانون ها و کتابخانه های مساجد در طول ماه مبارک رمضان، از قرائت سراسری زیارت امین الله در ظهر روز شهادت حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) به همراه برگزاری شرح مفاهیم این زیارت خبر داد و گفت: مخاطب برنامه های کانون های مساجد همه اقشار مختلف مردم هستند و هرساله با استقبال خوبی روبرو می شود.

باقری همچنین خاطرنشان کرد: خواهران کانون های مساجد نیز برنامه هایی نظیر محافل جزء خوانی و آموزش رشته های مختلف قرآن کریم، احکام و اخلاق، نشست ها و کارگاه های آموزشی با موضوع خانواده، دوره های آشپزی سالم در ماه مبارک رمضان، مسابقات فرهنگی و هنری با موضوع رمضان اجرا خواهند کرد.

وی همچنین یادآور شد: از فرصت ماه مبارک رمضان و ظرفیت حضور پرشور مردم در مساجد برای شناسایی استعداد های قرآنی و ثبت نام فعالان قرآنی مساجد در یازدهمین جشنواره قرآنی «مدها متان» استفاده خواهد شد.