1395/04/02
14:28


تشکیل حلقه های مشورتی کانون های مساجد فارس با حضور ائمه جمعه پیش از خطبه های نماز جمعه

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از برنامه ریزی تشکیل حلقه های مشورتی کانون ها با حضور ائمه جمعه پیش از خطبه های نماز جمعه در هر شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های مساجد فارس، رضا باقری، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امروز (2تیر) در دیدار پرسنل این دبیرخانه و خبرگزاری شبستان در فارس با آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در مسجد حاج عباس شیراز ضمن تشریح فعالیت های کانون های مساجد استان فارس گفت: امروز تعداد کانون های فرهنگی و هنری در مساجد فارس به یک هزار و 300 باب کانون رسیده است و در حدود یک سوم از مساجد استان را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی هنری مصلی به عنوان کانون های معین مساجد هر شهرستان مشخص شده اند و با محوریت ائمه جمعه کار خود را پیش می برند.

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد فارس افزود: در حال برنامه ریزی است که قبل از خطبه های نماز جمعه، حلقه های مشورتی با ائمه جمعه ایجاد شود و کانون ها با هم افزایی برنامه های مناسبتی را انجام دهند.

باقری با تاکید بر اینکه از روستاها و شهرها بازدیدها به عمل آمده است که باعث دلگرمی برای اعضای کانون ها می شود، افزود: اردوهای جهادی در کانون های مساجد راه اندازی می شود و اعضای کانون های مساجد با ایجاد تیم های اردویی کارهای خوبی را در مناطق محروم انجام می دهند.

بر اساس این گزارش در این دیدار مصطفی دهقانی، کارشناس فرهنگی و هنری با اشاره به اینکه در روستاها اگر روحانی حضور داشته باشد کانون فعال تر خواهد بود، نیز گفت: بسیاری از برنامه های هنری کانون ها باعث جذب شده است.

خاطرنشان می شود، پیش از این دیدار پرسنل دبیرخانه کانون های مساجد فارس در جلسه سخنرانی آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در مسجد حاج عباس شیراز شرکت کردند.