1395/04/21
13:11


برگزاری ۱۵ هزار عنوان برنامه در طرح «آسمانی ها» در فارس

خبرگزاری شبستان: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس گفت: ۱۵ هزار برنامه در ۹ محور در زمینه های قرآنی، فرهنگی، هنری، آموزشی، اعتقادی، ادبی، ورزشی، علمی و اردویی جهت نوجوانان و جوانان در طرح «آسمانی ها» برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، رضا باقری، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس امروز (20 تیر) در مراسم افتتاحیه نمادین طرح اوقات فراغت «آسمانی ها» کانون های مساجد در تالار اجتماعات ولایت آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهما السلام) گفت: همزمان با فرارسیدن فصل تابستان برنامه های ویژه ای در قالب طرح «آسمانی ها» با همکاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس اجرا می شود و بیش از یک هزار و 200 کانون فرهنگی هنری به عنوان پایگاه های اوقات فراغت در مساجد فعالیت دارند.

 

وی افزود: 15 هزار برنامه در ۹ محور در زمینه های قرآنی، فرهنگی، هنری، آموزشی، اعتقادی، ادبی، ورزشی، علمی و اردویی جهت نوجوانان و جوانان و همچنین اقشار مختلف در 2 بخش برادران و خواهران اجرا می شود.

 

باقری ادامه داد: در همین ایام مناسبت های ملی و مذهبی از جمله ولادت ها، شهادت ها و اعیاد مذهبی با اجرای برنامه های ویژه ای از سوی کانون های مساجد استان همراه است که مورد استقبال عموم مردم قرار می گیرد.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس خاطرنشان کرد: در همین راستا ستاد اوقات فراغت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس فعالیت خود را جهت اجرای برنامه های تابستان با عنوان طرح «آسمانی ها» همانند سنوات گذشته از ابتدای سال جاری آغاز کرده و تاکنون ده ها جلسه در خصوص برنامه ریزی و اجرای برنامه های ویژه فصل تابستان در کانون های تحت پوشش برگزار شده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ماه رمضان در فصل تابستان قرار گرفته است، در طول این ایام برنامه ویژه ای از جمله ختم قرآن کریم، مراسم قرائت جزء خوانی، دوره های آموزش قرآن کریم، برپایی مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (علیه السلام)، شهادت مولا علی (علیه السلام) و لیالی قدر و نماز عید سعید فطر اجرا می شود.

 

وی از هماهنگی های لازم از طریق تعامل با سایر نهاد های استان از جمله اداره کل میراث فرهنگی و آموزش و پرورش فارس و مدیریت استخر ها و مراکز ورزشی، سازمان فرهنگی و اجتماعی و فرهنگسراهای شهرداری شیراز خبر داد و گفت: استخر های حجاب، آزادی، شادزیست، برق، بعثت و انقلاب، لونا پارک، باغ های عفیف آباد و ارم، موزه های تاریخ طبیعی و نارنجستان قوام، پارک آزادی و همچنین سینما های شیراز، ایران و پیام و اردوگاه محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) با همکاری آموزش و پرورش ناحیه 2 شیراز و آموزشگاه آیندگان، مجنمع آموزشی نسیم و صنایع رباتیک پارسه انجام شده است که خدمات را به صورت تخفیف های 30 الی 50 درصد به اعضای کانون های مساجد ارائه خواهند کرد.

 

باقری افزود: به منظور غنی سازی برنامه های طرح «آسمانی ها»، 12 مبلغ نیز با همکاری ستاد عالی کانون های مساجد کشور به کانون های مساجد متقاضی سطح استان اعزام شده اند که تا شهریور ماه برنامه های متنوعی را اجرا خواهند کرد.

 

وی با اشاره به برنامه های بخش خواهران کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس افزود:ک برنامه های مختلفی از جمله کارگاه های آموزشی با موضوع های عفاف و حجاب، زن و خانواده با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس و سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز، دوره های آموزشی تربیت دینی فرزند و مهارت های زندگی، کارآفرینی با برگزاری کلاس های هنری، برگزاری کلاس های آموزشی در رشته های صنایع دستی نظیر فرش، خیاطی و گلسازی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حال برگزاری است.

 

خاطرنشان می شود، در این مراسم که با حضور مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، دکتر بهزاد مریدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، علی اصغر سیف، عضو شورای اسلامی شهر شیراز، سرهنگ قیطاسی، مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه فجر فارس همراه بود، از فعالان برادر و خواهر کانون های مساجد در اوقات فراغت تجلیل و نمایشگاهی نیز از تصاویر برنامه های طرح «آسمانی ها» برپا شد.