1395/04/21
13:12


هدف و نظم از مهمترین نکات طرح «آسمانی ها» است

خبرگزاری شبستان: ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، هدف و نظم در برنامه ها را از جمله نکات مهم در برگزاری برنامه های اوقات فراغت تابستان اعضای کانون های مساجد برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور امروز (20 تیر) در مراسم افتتاحیه نمادین طرح اوقات فراغت «آسمانی ها» کانون های مساجد در تالار اجتماعات ولایت آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهما السلام) با بیان اینکه ما باید برای همه ابعاد زندگی برنامه داشته باشیم، گفت: ما انسان ها در کنار نیاز های اصلی نیاز های دیگری هم از جمله نیاز به محبت، معاشرت، همسر و ارتباط و تحرک اجتماعی تفریح، شادی و سرور داریم که باید مورد توجه قرار دهیم.

 

مدیر عامل خبرگزاری شبستان در ادامه با تاکید بر اینکه در اسلام به همه این ابعاد توجه شده است، تاکید کرد: هماهنطور که خداوند اشک را در چشمان ما قرار داده است تا برای دهه اول محرم و مصیبت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) گریه کنیم، در کنار آن شادی و سرور را در قلب ما قرار داده است تا در اعیاد و ولادت های ائمه اطهار (علیهم السلام) مسرور باشیم.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: برنامه ریزان فرهنگ جامعه و متولیان برنامه های مساجد باید به همه مسائل توجه داشته باشند تا نوجوانان و جوانان درکنار اعمال عبادی به برنامه های دیگر از جمله ورزش و سلامت جسم نیز بپردازند زیرا در غیر این صورت از رسیدن به معارف بلند الهی عاجز و ناتوان خواهیم بود.

 

حجت الاسلام ارباب سلیمانی به بیان خاطراتی از زندگی حضرت امام خمینی (ره) پرداخت و گفت: همه شخصیت های بزرگ ما دارای برنامه بوده اند و در زندگی با برنامه ریزی عمل می کرده اند و لحظه لحظه زندگی آنها دارای هدف بوده است.

 

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، هدف و نظم در برنامه ها را از جمله نکات مهم در برگزاری برنامه های اوقات فراغت تابستان اعضای کانون ها برشمرد و تاکید کرد: برنامه ریزی ها به گونه ای باشد تا هر کلاس در وقت خود برگزار شود و نظم در اجرا رعایت شود.

 

وی ادامه داد: رفتار توام با خشنودی و برنامه های دارای محتوا نیز از مواردی است که باید در پیش بینی و اجرای برنامه های اوقات فراغت فصل تابستان مورد توجه قرار گیرد و از برنامه های مختلف هنری و علمی برای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد استفاده شود.

 

خاطرنشان می شود، در این مراسم که با حضور مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، دکتر بهزاد مریدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، علی اصغر سیف، عضو شورای اسلامی شهر شیراز، سرهنگ قیطاسی، مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه فجر فارس همراه بود، از فعالان برادر و خواهر کانون های مساجد در اوقات فراغت تجلیل و نمایشگاهی نیز از تصاویر برنامه های طرح «آسمانی ها» برپا شد.