1396/06/12
9:59


اعزام ۴۵ نفر برادر از اعضای کانون های مساجد فارس به مشهد مقدس

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به اعزام ۴۵ نفر برادر از اعضای کانون های مساجد استان را به دهمین دوره «اندیشه های آسمانی» مشهد، گفت: این افراد پنج شنبه گذشته نهم شهریور شیراز را به مقصد مشهد ترک کردند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس ،حجت الاسلام حسین امیدی، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به اعزام 45 نفر برادر از اعضای کانون های مساجد استان را به دهمین دوره «اندیشه های آسمانی» مشهد مقدس، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: این افراد پنج شنبه گذشته نهم شهریور شیراز را به مقصد مشهد مقدس ترک کردند.

 وی با تاکید بر اینکه این دوره از 9 تا 14 شهریور ماه در دانشگاه فرهنگیان مشهد در حال برگزار است، اظهار داشت: این گروه متشکل از امامان جماعت، پژوهشگران و هنرمندان کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان فارس است.

 حجت الاسلام امیدی، اهداف برگزاری این دوره را ارائه الگوي منسجم فعالیت در مسجد، ترویج و تبیین گفتمان عملیاتی اقتصاد مقاومتی، گسترش گفتمان مسجد طراز اسلامی به وسیله هنر اسلامی، دستیابی به راهکارهاي مؤثر و ارائه الگوي اجرایی مسجد طراز اسلامی تلاش در راستای مشارکت نخبگان در آبادانی معنوي مسجد طراز اسلامی و همچنین آشنایی و راه هاي مقابله با آسیب هاي اجتماعی و تبیین نقش مسجد در کاهش آسیب هاي اجتماعی خواند و یادآور شد: تقویت جایگاه و منزلت هسته ها، ارتقاء کمى و کیفى فعالیت هاى پژوهشى و ترویج نظریه پردازى، نقد و آزاداندیشى، تکمیل و اجراى مقدماتی از نقشه جامع پژوهشی هسته ها و همچنین در راستاي تبیین لوازم و مقدمات علمی احیاي مسجد طراز اسلامی از دیگر اهداف این دوره است.

 این مقام مسئول برنامه های این دوره را ایجاد کارگروه و گعده های مشورتی با برنامه های متنوع آشنایی با الگوها ، فرصت مطالعاتی و حلقه های مباحثاتی خواند و تاکید کرد: اجرای همایش ها متناسب با اهداف و موضوعات مذکور، فضاسازی و استفاده از زبان هنر در طراحی فضا برای انتقال مفاهیم و همچنین برپایی نمایشگاه از دیگر برنامه های این دوره است.

 خاطر نشان می شود؛ دوره «اندیشه های آسمانی» همه ساله در شهریور ماه برای اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می شود.