1396/07/05
14:46


کار زمین مانده در حوزه عفاف و حجاب بسیار زیاد است

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه احادیث باید به زبان هنر و با هنرمندی به مردم منتقل شود، گفت: کار زمین مانده در حوزه عفاف و حجاب بسیار زیاد است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امروز (5 مهر) در دور تکمیلی طرح «ازکی» با اشاره به اینکه کانون تخصصی «عفاف و حجاب» استان به توفیقات خوبی دست پیدا کرده است، گفت: دوره های بسیار عالی را موفق شده، برگزار کند.

 وی با اشاره به اینکه 2 دوره مقدماتی بوده و بیش از یکصد نفر به ازای هر دوره برگزار شده است و این دوره، دوره تکمیلی بحث عفاف و حجاب است، افزود: نیاز و ضرورت بحث عفاف و حجاب بر همه ما روشن است.

 حجت الاسلام امیدی با یادآوری این مطلب که حضرت زهرا (س) در عفاف، حجاب و همیت دینی زبانزد جهانیان است، اظهار داشت: زیارت عاشورا حدیث قدسی است و خداوند به بشر آموخته است.

 وی، جنگ عاشورا جنگ بین حق و باطل دانست و با اشاره به اینکه بسیاری از سران لشکر اموی ولد ناصالح بودند، افزود: در حوزه خانواده، تربیت، بصیرت خانوادگی و فرهنگی در واقعه عاشورا بسیار گفته شده است.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه احادیث باید به زبان هنر و با هنرمندی به مردم منتقل شود، تاکید کرد: باید آموزه های اسلامی، هنرمندانه توسط انواع ابزار ارتباطی به جهانیان، منتقل شود.

 سرپرست نمایندگی خبرگزاری شبستان در فارس با اشاره به اینکه در بحث عفاف و حجاب باید تحقیق کرد که ادیان دیگر چه می گویند و اسلام چه حرفی دارد و آن مطلب را باید با زبان روز، در آوریم، افزود: کار زمین مانده در حوزه عفاف و حجاب بسیار زیاد است.