1396/12/19
11:16


ارائه خدمات به مناطق محروم مأموریت کانون ‌ها در سال جدید است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس با اشاره به دستاوردهای کانون‌ های مساجد در بیش از ۲ دهه فعالیت، گفت: در سال جدید دبیرخانه کانون های مساجد استان فارس مأموریت خود را ارئه خدمات به مناطق محروم و روستاهای صعب العبور قرار داده است.

به گزارش  روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس  به نقل از خبرگزاری ؛ خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس امروز (18 اسفند) در گردهمایی مدیران و فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر گفت: استان فارس با ظرفیت یک هزار و 500 کانون مساجد می تواند تبدیل به یک پایگاه بزرگ فرهنگی باشد.

 وی با بیان اینکه با وجود گذشت 25 سال از فعالیت کانون های مساجد شاهد خسارات محتوایی در این حوزه هستیم، تصریح کرد: تاکنون محتوایی که بتواند مأموریت مشخصی به کانون ها بدهد وجود نداشته است اما با رایزنی با مدیران در ماه گذشته در شورای انقلاب فرهنگی اساسنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد به تصویب رسید و به زودی ابلاغ می گردد و این سبب ارتقای جایگاه حقوقی و رسمی مساجد می شود.

 مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس با اشاره به دغدغه های فعالان و مدیران کانون های مساجد، متذکر شد: بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته 32 درصد افزایش یافته و در سال 97 مبلغ 830 میلیارد ريال به کانون های مساجد اختصاص یافته است.

 امیدی افزود: در سال جدید وام ها به صورت یک شبکه گسترده سراسری و از طریق یک نرم افزار موبایل مورد بررسی قرار می گیرد، البته این طرح در مرحله آزمایشی قرار دارد.

 وی با اشاره به اعتراض های اخیر مردمی به دلیل گرانی و مسائل معیشتی، یادآور شد: کشور ما اکنون در بحران اقتصادی قرار دارد و به همین دلیل خیلی از برنامه ها به دلیل عدم تخصیص بودجه به درستی اجرایی نشده است اما بچه های انقلابی باید با نگاه جهادگرانه فعالیت کنند تا به توفیقات دست یابند.

 مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس رسیدگی و ارائه خدمات به مناطق محروم و مناطق صعب العبور را مأموریت سال جدید کانون ها خواند و متذکر شد: کانون های مساجد مبتلای به خزینه شدند و باید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری به سمت فکور شدن حرکت کنند تا بتوانند نیروی انقلابی تربیت کنند و قطعاً در این مسیر می توانند به درآمدزایی و جریان سازی نیز بپردازند.