1397/04/06
8:12


دهه کرامت فرصتی برای ساختن بستر های فرهنگی است

دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس گفت: از تولد حضرت معصومه (س) تا ولادت امام مهربانی ها دهه کرامت است و فرصتی برای ساختن بستر های مناسب فرهنگی است که نشان تشیع را با افتخار به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس ،به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، صابر سهرابی، دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس امروز (5تیر) در جلسه این شورا که به میزبانی شیراز برگزار شد، گفت: عزت و شرف بر مردمان فارس همیشگی است و از آن زمان که وجود حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) در برهه ای از تاریخ نگین انگشتری این مرز و بوم شد و نگاه تشیع و جنبش های ارزشمند ولایت در فارس بزرگ رشد و توسعه یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: منبع نور ولایت در ایران ما بارگاه مقدس حضرت امام موسی الرضا (ع) امام مهربانی هاست که نور ولایتش تا آستان مقدس حضرت معصومه (س) خواهر باشرف و عزت این ۲ برادر بزرگ خواهد بود.

 وی خاطرنشان کرد: از تولد حضرت معصومه (س) تا ولادت امام مهربانی ها دهه کرامت است که ابتدا تا انتهای آن را عشق فراگرفته و فرصتی برای ساختن بستر های مناسب فرهنگی است که نشان تشیع را با افتخار به همراه دارد.

 این مقام مسئول ادامه داد: این راه روشن، در فرهنگ و هنر، تعالی رنگین تری دارد و به همت همه فرهنگ دوستان و اهالی هنر تا به امروز رسالت خود را انجام داده است.

 سهرابی با بیان اینکه فرهنگ و ارزش های اسلامی و ناب محمدی در فارس با درایت علمای بزرگ نشر یافته است و پیش می رود، خاطرنشان کرد: رسالت دیگر ما در دهه کرامت برپایی جریان هایی است که رسالت حضرت شاهچراغ (ع) را در سومین حرم اهل بیت (ع) به تمامیت ایران عزیز با فرهنگ تعهد و ولایت مداری به نسل امروز اعلام کند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه همه امور در قالب هنر جاودانه خواهد شد، افزود: با هنر، فرهنگ و ادبیاتی از جنس نور و جنبه های فرهنگی و هنری حال و هوایی دگر خواهد شد و در این روزگار راهی دیگر باید یافت تا رسالت ایران اسلامی را تحقق بخشد.

 دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس پیشنهاد کرد: برای معرفی هر چه بیشتر آستان احمدی و محمدی (ع) نشانه ای از این حرم مطهر در حرم های مطهر رضوی و حضرت معصومه (س) قرار گیرد و صحن یا بابی به نام حضرت شاهچراغ (ع) نامگذاری شود.

 خاطرنشان می شود؛ جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور با حضور اعضای کشوری و استانی در سالن شهید آیت الله دستغیب آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهما السلام) برگزار شد.