1397/04/06
13:06


امروز نیازمند انقلاب فرهنگی در حوزه مبارزه با مواد مخدر هستیم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس با اشاره به اینکه امروز ما با رنگین کمانی از مواد مخدر صنعتی روبرو هستیم، گفت: امروز نیازمند انقلاب فرهنگی و ورود جهادی در حوزه مبارزه با مواد مخدر هستیم.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجدبه نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، دکتر محمدرضا ابراهیمی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس عصر امروز (5 تیر) همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در جمع ائمه جمعه، مدیران و رابطان کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس از تغییر مواد مخدر به عنوان چالش بزرگ نام برد و گفت: مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر، درمان و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی سه حوزه ای است که در کشور به آن پرداخته می شود.

 وی افزود: در مبارزه با مواد مخدر شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم انقلاب کرده ایم و در سطح بین المللی فعالیت های خوبی است که ایران را پرچمدار مبارزه با مواد مخدر کرده است.

 ابراهیمی با بیان اینکه زیربنای همه جرائم مصرف مواد مخدر است، تاکید کرد: 55 درصد از طلاق ها، همسرآزاری، کودک آزاری، خشونت و بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت از عوارض مصرف مواد مخدر است و امروز ما با رنگین کمانی از مواد مخدر روبرو هستیم.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای کنترل مواد مخدر احتیاج به جنبش فراگیر مبارزه با مواد مخدر داریم و نقش کانون های فرهنگی و هنری مساجد در این راه بسیار نقش موثری است چرا که طبق آیات قرآن و آموزه های اسلامی اگر کسی بتواند یک نفر را نجات دهد، خیر دنیا و آخرت را نصیب خود را کرده است.

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس تاکید کرد: وظیفه همه ماست که ورود جهادی را داشته باشیم و نیازمند انقلاب فرهنگی در حوزه مبارزه با مواد مخدر هستیم.