1397/07/05
15:36


مساجد بهترین بستر برای کاهش آسیب های اجتماعی هستند

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس با اشاره به اینکه در دهه ۷۰ کانون ها با هدف کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی شد، گفت: مساجد بهترین بستر برای کاهش آسیب های اجتماعی هستند چرا که از فضای پاک و مطهر بهره مندند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امروز (5 مهر) در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات با اشاره به اینکه در دهه 70 کانون ها با هدف کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی شد، گفت: مساجد بهترین بستر برای کاهش آسیب های اجتماعی هستند چرا که از فضای پاک و مطهر بهره مندند.

 وی اضافه کرد: ریشه های بسیاری بد فرهنگی ها و ناملایمات اجتماعی به اخلاق بر می گردد و وقتی که پایه های عقیده ای فردی سست شود، دست به ناهنجاری اجتماعی می زند و توجه به اعتقادات باعث می شود تا فرد کمتر به سمت ناهنجاری ها کشیده شود.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با یادآوری این مطلب که در ربع قرن تلاش ستاد عالی کانون های مساجد، 24 هزار کانون تاسیس شده است، افزود: کانون های مساجد هرکدام ظرفیتی مناسب برای نظام جمهوری اسلامی هستند.

 وی با اشاره به اینکه در بوانات 36 کانون فعالیت دارد، اظهارداشت: غریب ترین موضوع در کشور، موضوع فرهنگ است و ما برای فعالیت بیشتر کانون ها 2 راهکار داریم که یکی دست روی دست بگذاریم و یکی دیگر در راستای ایجاد طرح نو باشد.

 

 

 حجت الاسلام امیدی با اشاره به اینکه کانون های هر منطقه جلسه هماهنگی داشته باشند چرا که کانون هایی در استان وجود دارد که با ایده پردازی به استقلال مالی رسیده اند، اضافه کرد: رسالت دبیرخانه کانون های مساجد بحث مالی نیست.

 این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که مجموعه های فرهنگی از پدر پولدار به پدر فکور مبدل شود و باید کانون ها به سمت بخش خصوصی رفته و خیرین را پای کار بیاورند، افزود: وقف های فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد.

 به گفته مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس، این دبیرخانه تفاهم نامه خوبی با سازمان فنی و حرفه ای برای آموزش و کارآفرینی کانون ها منعقد کرده است و بعد از این باید شبکه سازی کانون ها، توسط خود کانون ها انجام شود تا بتوان شاهد نتایج خوبی بود.

 حجت الاسلام امیدی با اشاره به اینکه با علوم پزشکی تفاهم نامه در بحث طرح «بهار نکو»، منعقد شده است، اظهار داشت: طرح «بهار نکو» باید به محوریت و مدیرت کانون های مساجد در شهرستان شکل بگیرد چرا که روش خوبی در راستای کاهش آسیب های ازدواج است.

 وی بر لزوم مردمی ماندن مساجد و اینکه مساجد به استقلال مالی برسند، تاکید و خاطر نشان کرد: دیدار کانون ها با امامان جمعه شهرستان ها و تعلق گرفتن بخشی از سهم نفت و گاز شهرستان به کانون ها، جزئی از خواسته های ماست.