1397/09/27
9:01


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس خبر داد: آغاز ثبت نام مرحله استانی مسابقات قرآنی «مدهامتان» در کانون های مساجد فارس

حجت الاسلام امیدی، از آغاز ثبت نام مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در کانون های مساجد خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام در این دوره از مسابقات ۳۰ دی ماه است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس ،«حجت الاسلام حسین امیدی»، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: در راستای نشر و ترویج معارف بلند قرآن و ترغیب نوجوانان و جوانان به حضور در برنامه های قرآنی مساجد، ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور اقدام به برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» کرده است.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس خاطرنشان کرد: این جشنواره قرآنی در طول 12 دوره برگزاری در میان اعضای کانون های مساجد توانسته است که استعداد ها و ظرفیت های نخبه مساجد را شناسایی کند و کشف و شناسایی استعداد های برتر قرآنی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در قالب ایجاد رقابت سالم و حضور پر نشاط اعضای کانون ها در فعالیت های قرآنی ملی و بین المللی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

 مسئول نمایندگی خبرگزاری شبستان در فارس با اشاره به فراخوان ثبت نام مرحله استانی مسابقات در استان فارس، یادآور شد: منتخبین جهت حضور در مرحله کشوری که سال 1398 به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود، به استان خراسان رضوی معرفی خواهند شد.

 وی افزود: در گروه برادران و رده سنی هفت تا 16 سال رشته های قرائت (ترتیل)، حفظ جزء 30، اذان، قرائت تقلیدی، نقاشی آیات و قرائت نماز و در رده سنی 16 تا 30 سال نیز رشته های قرائت (تحقیق) و حفظ کل برگزار می شود که برای رشته قرائت نماز آخرین مرحله، مرحله استانی است اما در سایر رشته ها منتخبان به مرحله کشوری اعزام می شوند.

 این مقام مسئول ادامه داد: در گروه خواهران و رده سنی هفت تا 16 سال رشته های قرائت (ترتیل)، حفظ جزء 30، نقاشی آیات و قرائت نماز و در رده سنی 16 تا 30 سال نیز رشته های قرائت (تحقیق) و حفظ کل برگزار می شود که منتخبان هر رشته به جز قرائت نماز که تا مرحله استانی برگزار می شود، برای حضور در مرحله کشوری معرفی خواهند شد.

 حجت الاسلام امیدی مهلت ثبت نام در این جشنواره را 30 دی ماه اعلام و تاکید کرد: همه شرکت کنندگان باید از طریق پایگاه اطلاع رسانی مسابقات به نشانی https://modhammatan.com  ثبت نام کنند و در غیر این صورت اجازه شرکت داده نخواهد شد.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس همچنین افزود: زمان برگزاری مرحله استانی متعاقبا از طریق خبرگزاری شبستان فارس، ارسال پیامک به ثبت نام کنندگان، سایت اطلاع رسانی http://farsmasajed.ir و کانال های فضای مجازی دبیرخانه اعلام خواهد شد.