1397/12/12
11:02


معاون فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد کشور عنوان کرد: تفاهم نامه ستاد عالی کانون های مساجد با آستان مقدس حضرت عباس (ع) در حال انعقاد است

طاهریان گفت: تفاهم نامه ای با آستان مقدس حضرت ابوالفصل العباس (ع) با ستاد عالی کانون مساجد کشور در حال انعقاد است.

به گزارش  روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «مرتضی طاهریان» امشب (شنبه ۱۱ اسفند) در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با موضوع ارائه گزارش جامع عملکرد یک ربع فعالیت کانون های مساجد فارس برگزار شد، با بیان اینکه هدفگذاری کانون های مساجد تمرکز بر قشر جوان و نوجوان است، گفت: اعضای کانون در روز ولادت حضرت زهرا (س) به بیش از ۲ میلیون نفر رسیده است و سامانه «سجا» یکی از مهمترین اقدامات امسال بود.

 معاون فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد کشور با بیان اینکه کانون های مساجد از حیث گستره مرزی با هدف مناطق محروم و روستایی بوده است، افزود: در سطح کشور ۶۰ درصد کانون ها در مناطق روستایی فعالیت می کنند و به همین دلیل تمام ماموریت های وزارت ارشاد به کانون های مساجد محول شده است.

 وی بیان کرد: ۲۵ سال بدون اساسنامه فعاایت می کردیم که امسال اساسنامه کانون های مساجد در شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و اتفاق دیگر در راسنتی رفاه، شورای سیاست گذاری کانون های مساجد بود که امسال پنج جلسه سیاست گذاری با کیفیت با حضور مسئولان کلان برگزار شد.

 طاهریان خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای با آستان مقدس حضرت ابوالفصل العباس (ع) با ستاد عالی کانون مساجد کشور در حال انعقاد است.

 وی با اشاره به اینکه حضور در فضای مجازی یکی از مهمترین برنامه هایی است که در ستاد عالی کانون های مساجد مورد توجه قرار دارد، همچنین در حوزه آسیب های اجتماعی با جدیت وارد شدیم و اولین طرح «سفیران اجتماعی» ستاد عالی بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب در یکی از نقاط کشور اجرایی شد.

 طاهریان با تاکید بر اینکه در حوزه فضای مجازی، ما فضای مجازی را تایید می کنیم که منجر به کار فرهنگی و حضور جوانان در مسجد شود، اظهارداشت: امیدوارم رونق بیش از پیش فعالیت های مسجدی را با فعالیت استاندار فارس، را شاهد باشیم.