1397/12/12
11:26


نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد: کانون های مساجد به عنوان قطعه یک جورچین فعالیت کند / لزوم رعابت اصول و چارچوب در ساخت مساجد

آیت الله دژکام با تاکید بر رعایت چارچوب ها در ساخت مساجد گفت: کانون های مساجد به عنوان یک قطعه جورچین ورود کند وگرنه این روش کار کردن به نتیجه مطلوبی نمی رسد، باید در کارها نیاز نظام و همکاری دیده شود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «آیت الله لطف الله دژکام»، امشب (شنبه ۱۱ اسفند) در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با موضوع ارائه گزارش جامع عملکرد یک ربع فعالیت کانون های مساجد فارس برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید عقبه کارشناسی جلسه قوی شود تا تمام مدیران حضور یابند، گفت: با برجسته سازی نقش کانون ها با دستگاه ها ارتباط ایجاد شود تا با نگاهی متمرکز به جلسات نظاره شود.
 
نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به نقش مسجد در تمدن اسلامی، بیان کرد: در صورت عدم تبیین نقش مسجد، ارکان مسجد شناخته نمی شود، با توجه به وجود بیش از چهار هزار مسجد در فارس، در مورد استاندارهای ساخت و پراکندگی مساجد سوال به وجود می آید.
 
وی با اشاره به عدم پراکندگی مناسب مساجد در استان، افزود: خیلی از محله ها با وجود جمعیت فاقد مساجد است اما در برخی از مناطق مانند اطراف حرم مطهر شاهد تراکم مساجد است، در تاسیس مساجد باید به صورت کارشناسی و در چارچوب های استاندارد عمل شود.
 
امام جمعه شیراز با تاکید لزوم گنجاندن چارچوب های ساخت مساجد در نقشه شهری، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به مسجد طراز انقلاب طرح هایی مانند مسجد محوری و شبکه مسجد به میدان آمده است و هیچ ناقض دیگری نبوده و مکمل هم هستند.
 
آیت الله دژکام با اشاره به نقش کانون های مساجد در مسجد طراز انقلاب، تاکید کرد: در راستای پاسخگویی به نیاز جامعه به صورت مکمل عمل شود و کانون ها باید جایگاه طولی و عرضی خود در ساخت تمدن اسلامی مشخص کند، چرا که موازی سبب ایجاد تقابل می کند.
 
نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه خیلی از انرژی ها به جای پیشرفت سبب تقابل می شود، گفت: ارتباط با ولایت یک ارتباط طولی است، ارتباطات باید مشخص تر و در چارچوب تر باشد تا نتیجه حاصل شود.
 
وی یادآور شد: هنوز کارها به صورت جزیره ای انجام می شود، کانون های مساجد به عنوان یک قطعه جورچین ورود کند وگرنه این روش کار کردن به نتیجه مطلوبی نمی رسد، باید در کارها نیاز نظام و همکاری دیده شود و با این دیدگاه در جلسات شرکت کنید.