1397/12/18
7:48


دیدار کانون های مساجد استان فارس با خانواده شهید «سیدجواد سجادی» از شهدای مدافع حرم تیپ «فاطمیون»

کارکنان ستاد هماهنگی و جمعی از مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس طی مراسمی با حضور در منزل شهید «سیدجواد سجادی» از شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون با خانواده ایشان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، در آستانه فرارسیدن 18 اسفندماه؛ مصادف با بیست و ششمین سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، طی مراسمی امروز (پنجشنبه 16 اسفند) کارکنان ستاد هماهنگی و جمعی از مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس طی مراسمی با حضور در منزل شهید «سیدجواد سجادی» از شهدای مدافع حرم تیپ «فاطمیون» با خانواده وی دیدار کردند.

 در این مراسم که با حضور احمدرضا نداف، معاون قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از کارمندان این اداره کل همراه بود، با بیان خاطراتی از این شهید همراه بود.

 «سیدحسین سجادی»، پدر شهید «سیدجواد سجادی» در این دیدار به ذکر خصوصیات برجسته اخلاقی این شهید مدافع حرم و نحوه شهادت وی پرداخت و گفت: رفتار «سیدجواد» به گونه خاصی بود که بعد از شهادت از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع مشخص شد که مردم دوست و مردم دار بود.

 وی احترام و کمک به مردم را از دیگر خصوصیات بارز این شهید برشمرد و افزود: رفتار و اخلاق وی زبانزد همه بود و بر خودش تکلیف می دانست که با سن کم از حریم اهل بیت (ع) دفاع کند و در این راه به شهادت رسید.

 بر اساس این گزارش، حجت الاسلام «علی محمدپور»، مسئول برگزاری برنامه های ویژه 18 اسفند در کانون های مساجد فارس به ذکر جایگاه شهدا در قرآن و ذکر آیات وارده در این خصوص پرداخت و گفت: بهره مندی از مغفرت الهی، محشور شدن با خدا، دوری از حزن و خوف، ماندگاری کار و ایثار، عنایت خاص، اجر عظیم اخروی از جمله عنایاتی است که خداوند به شهدا دارد.

 کارشناس آموزش کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس تاکید کرد: نظیر عنایات و ثواب ها برای والدین و خانواده ایشان نیز هست به ویژه برای برادر این شهید بزرگوار که هم اکنون در سوریه مشغول دفاع است و اسلحه برادرش شهیدش را در دست گرفته است.

 خاطر نشان می شود، شهید «سیدجواد سجادی»، متولد 14 دیماه 1371 اصفهان، اولین شهید از شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون در شیراز بود که در 23 فروردین سال 1393 در استان لاذقیه سوریه به فیض شهادت نائل آمد.