1398/01/21
12:46


برگزاری جشن های شعبانیه در کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس  با تبریک ماه شعبان و اعیاد شعبانیه، گفت: به مناسبت ماه شعبان ویژه برنامه های زیادی  در کانون‌های مساجد استان برگزار و این اعیاد با حضور گسترده مردم  گرامی داشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس ، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس  با تبریک ماه شعبان و اعیاد شعبانیه، گفت: به مناسبت ماه شعبان ویژه برنامه های زیادی  در کانون‌های مساجد استان برگزار و این اعیاد با حضور گسترده مردم  گرامی داشته می‌شود.

وی از برگزاری جشن‌های اعیاد شعبانیه در بیش از 1100 کانون فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها به صورت خودجوش و مردمی برگزار می شود که از ابتدای ماه شعبان آغاز و در نیمه این ماه به اوج خود می‌ رسد.

حجت الاسلام امیدی  ادامه داد: آذین‌بندی و چراغانی مساجد، برپایی  ایستگاه‌های صلواتی، قرائت دعاهای ماه‌شعبان ،اهدای ثواب طرح تلاوت نور، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان،  برگزاری مسابقات فرهنگی با محوریت سیره زندگی ائمه‌اطهار (علیهم السلام)، خاطره‌گویی، شب‌شعر، مسابقات قرآنی، ، از برنامه‌های این جشن‌ها است.

وی با بیان اینکه این جشن‌ها در نیمه شعبان به اوج می رسد،تصریح کرد: برگزاری گفتمان‌های مهدویت، پاسخگویی به شبهات، پخش‌نقل و شیرینی، برگزاری دعای توسل و ندبه، قرائت جمعی دعای فرج ،  پاسخگویی به شبهات، احیا شب نیمه شعبان از برنامه های ویژه کانون های مساجد در میلاد حضرت مهدی  ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) است.